Wirtualny pamiętnik

Prowadzenie pamiętników w XXI wieku wcale nie wyszło z mody. Jedyną zmianą jest to, że teraz coraz rzadziej prowadzimy pamiętniki pisane ręcznie na papierze na rzecz formy elektronicznej. Nie chodzi tutaj jednak o zwykłe spisywanie dziejów swojego życia w pliku tekstowym na komputerze. Zaczęła się bowiem także zmieniać forma takiego pamiętnika. Dziś bowiem elementy i opisy z naszego życia udostępniamy wszystkim, którzy mają dostęp do internetu. Dawniej zapisy w pamiętniku stanowiły swoistą prywatną tajemnicę. Informacje znajdujące się w takim pamiętniku zazwyczaj mogły ujrzeć światło dziennie dopiero po śmierci jego autora. Dziś ludzie prowadzą swoje blogi, czyli wirtualne pamiętniki dostępne w internecie.

    Każdy z nas może założyć swoją stronę internetową na którym poprowadzi prywatny pamiętnik, czyli bloga. Na takiej stronie może zamieszczać wszelkie informacje o swoim życiu, wydarzeniach, przemyśleniach i wszystko co tylko przyjdzie na język. Do tego dochodzą różnego rodzaju multimedia. Na gotowego bloga wolno nam bowiem wstawiać wszelkiego rodzaju zdjęcia, filmy, albumy rodzinne i co tylko nam się podoba. Do bloga dostęp ma oczywiście każdy, a popularność takich pamiętników wynika z chęci dzielenia się z innymi swoimi przemyśleniami oraz dziejami życia.

    Bloga prowadzą dzisiaj nie tylko zwykłe, szare osoby. Praktycznie każda gwiazda posiada swojego prywatnego bloga, a także członkowie rządu coraz chętniej dzielą się z innymi informacjami właśnie poprzez bloga. Co ważne dobry i oblegany blog to także ciekawa możliwość na dodatkowy zarobek

więcej na: www.paybeck.pl

Leave a Reply